- Schola

Schola

Schola parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wożuczynie powstała w 2014 roku z inicjatywy proboszcza parafii ks. Bogdana Jaworowskiego. Zespół jest prowadzony przez absolwenta Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej UMCS, a jednocześnie organisty parafii - Sebastiana Borkowskiego. Opiekunem scholi jest ks. Wojciech Steć - wikariusz. Do grupy należą dzieci - uczniowie szkół podstawowych jak i młodzież - uczniowie gimnazjum i szkół średnich: Faustyna, Kasia, Weronika, Jagoda, Kinga, Roksana, Ola, Weronika, Ola, Julia, Kasia i Bartek, który również akompaniuje do wykonywanych pieśni i piosenek na keyboardzie. Schola rozpoczynając swoją działalność, wystąpiła już na przeglądzie pieśni religijnej i patriotycznej w Wożuczynie w 2014 roku. Zespół uczestniczy w uroczystościach parafialnych oraz na coniedzielnej Eucharystii o godz. 12.00 w miejscowym kościele. Próby organizowane są cotygodniowo, na których grupa poznaje nie tylko nowe pieśni i piosenki religijne ale także zdobywa nowe umiejętności wokalne i instrumentalne. Dnia 6 września 2014 roku razem z opiekunem - ks. Wojciechem Steciem, schola oraz ministranci wyruszyli na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. W kaplicy przy ołtarzu Matki Bożej, potocznie zwanej Słuchającą, odprawiona została Msza Św., w którą czynnie włączyła się schola i ministranci. Był to pełny przeżyć dzień ponieważ po Mszy Św. grupa młodych pielgrzymów spotkała się przy wspólnie przygotowanym ognisku a w drodze powrotnej, w Przemyślu, zatrzymaliśmy się na przejazd wyciągiem saneczkowym.

Jak widać należenie do scholi nie wiąże się jedynie z ciężkimi próbami, ale również z ciekawymi wyjazdami, spotkaniami oraz uczestnictwem w przeglądach, a może kiedyś i w festiwalach :-).

Jeżeli i Ty chcesz z nami chwalić Boga poprzez śpiew, to

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ;)

Schola Schola Schola