STRONA GŁÓWNA|REMONT KOŚCIOŁA |GALERIA| LITURGIA NA DZIŚ | KONTAKT

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

KU CZCI NAWIEDZENIA NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY

05.07.2020R.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Nawiedzenia NMP. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca i zmiany tajemnic różańcowych. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 9.00 i suma odpustowa o godz. 12.00; w Kraczewie o godz. 7.45; w Siemierzu i Siemnicach o godz. 10.30. Suma będzie odprawiana w intencji Parafian i Gości oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej parafii. W kościele taca na prace w parafii - dziękuję ofiarodawcom. Bóg zapłać; w kościołach filialnych taca na prace w niedzielę - 12. lipca.

2. Parafianom z Wożuczyna dziękuję za pomoc w pracach porządkowych w kościele, na placu kościelnym i ofiarę na kwiaty - 430 zł.: Reginie Adasik, Elżbiecie Gilarskiej, Stanisławowi Piskorowi, Marianowi Kabała, Agnieszce Biront, Agnieszce Jurczyszyn, Joannie Zymon, Urszuli Kuzdra.Agnieszce Frańczuk dziękuję za udekorowanie ołtarzy kwiatami. Bóg zapłać. W najbliższą sobotę proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła parafianz Wożuczyna: Annę Czuchaj, Wiesławę Pijajko, Annę Serwa, Ewę Wojciechowską, Marię Kuzdra, Juliannę Kozyra.

3. Dziękuję za prace społeczne przy segregacji odpadów na cmentarzu grzebalnym. Parafianom z Czartowczyka - 16. czerwca pracowało - 5 osób; parafianom z Siemierza - 01. lipca pracowało 8 osób. Bóg zapłać. W najbliższych tygodniach chcemy zająć się porządkami na starej części cmentarza grzebalnego. W tym miesiącu odbędzie się konsultacja z konserwatorem odnośnie zabytkowych nagrobków i stanu drzewostanu. Na chwilę obecną - jak wszyscy widzimy - istnieje pilna potrzeba usunięcia tzw. frakcji mokrej odpadów cmentarnych.

4. W dniu 16. Lipca ks. prałat Czesław Grzyb - kustosz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, zaprasza na uroczystości odpustowe oraz XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin w dniu 16. lipca. Uroczystą sumę o godz. 12.00 będzie celebrował i homilię wygłosi ks. abp Stanisław Wielgus.

5.W dniu 16. lipca ks. Jerzy Truś - kustosz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Nabrożu, zaprasza na uroczystości odpustowe oraz na VI Pielgrzymkę Sołtysów Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. O godz. 11.00 nabożeństwo różańcowe; o godz. 12.00 suma odpustowa celebrowana przez ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego, biskupa pomocniczego Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.

6. Zapowiedzi - pierwsze: Karol Piskor z Wożuczyna, parafia Wożuczyn i Agata Magdalena Kłos z Zimna, parafia Łaszczów.

7. Intencja powszechna dla grup modlitewnych na miesiąc lipiec: aby współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

8. Wójt Gminy Rachanie zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie dotacji na budowę przydomowego zbiornika do gromadzenia deszczówki - 7. lipca (wtorek) godz. 18.30 w Wożuczynie Cukrowni; 8. lipca (środa) godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rachaniach.

9. Na stoliku pod chórem wyłożone jest bezpłatne wydanie miesięcznika "Apostolstwo Chorych". W zakrystii można nabyć miesięcznik "Egzorcysta" w cenie 10 zł.